Hoppa till innehåll
Hälsovarning: Denna produkt innehåller nikotin som är ett mycket beroendeframkallande ämne.
Lundgrens Lägereld Vit – pris och jämförelse hos 20 butiker

Lundgrens Lägereld Vit

Portionssnus Normal

Lundgrens Lägereld är ett portionssnus i normal-format med en nikotinhalt på 10 mg/g, motsvarande 8 mg per portion. Smaken är Traditionell. Varje dosa innehåller 22 portioner à 0,8 g (totalt 17,6 g). Produkten tillverkas av Fiedler & Lundgren.

Lägsta pris per dosa
31,99 kr 31,99 kr Priset är normalt just nu

Priser hos 8 butiker

Lägsta pris:
Billigsnus
Billigsnus
4,6
Fri frakt · 3 storlekar
31,99 kr 31,99 kr /dosa
30 · fri frakt
33,33 kr 33,33 kr /dosa
50 · fri frakt
34,00 kr 34,00 kr /dosa
Nettotobak
Nettotobak
4,8
Fri frakt · 4 storlekar
33,99 kr 33,99 kr /dosa
1 · +39,90 kr
78,89 kr 38,99 kr /dosa
30 · fri frakt
36,16 kr 36,16 kr /dosa
50 · fri frakt
35,20 kr 35,20 kr /dosa
Snusbolaget
Snusbolaget
4,8
Fri frakt · 4 storlekar
35,20 kr 35,20 kr /dosa
1 · +39,90 kr
82,89 kr 42,99 kr /dosa
10 · +19,90 kr
35,98 kr 33,99 kr /dosa
30 · fri frakt
36,16 kr 36,16 kr /dosa
NetSnus
NetSnus
4,3
Frakt fr. 59 kr · 4 storlekar
37,93 kr 35,97 kr /dosa
1 · +59,00 kr
101,00 kr 42,00 kr /dosa
5 · +59,00 kr
50,80 kr 39,00 kr /dosa
10 · +59,00 kr
42,40 kr 36,50 kr /dosa
citygross
citygross
1,5
Frakt fr. 49 kr · 2 storlekar
39,80 kr 34,90 kr /dosa
1 · +49,00 kr
87,95 kr 38,95 kr /dosa
MinPrilla
MinPrilla
4,8
Frakt fr. 29 kr
66,00 kr 37,00 kr /dosa
Snuset
Snuset
4,6
Frakt fr. 29 kr
67,90 kr 38,90 kr /dosa
Gonic
Gonic
Frakt fr. 49 kr
83,99 kr 34,99 kr /dosa

Senast uppdaterad: 4 juli 2026. Pris per dosa inkluderar frakt för ett enskilt köp när "inkl. frakt" är aktivt.

Prisutveckling för Lundgrens Lägereld Vit

Priset på Lundgrens Lägereld Vit har varit stabilt kring 31,99 kr per dosa de senaste 30 dagarna. Lägsta historiska pris är 0,70 kr (28 april 2026).

Laddar...

Specifikationer för Lundgrens Lägereld Vit

Format
Normal
Påsar/dosa
22 st
Vikt
17.6 g
Nikotin
10 mg/g
Nikotin/portion
8 mg
Styrka
Smak
Traditionell
Tillverkare
Fiedler & Lundgren
EAN
5715345011370

Om Lundgrens Lägereld Vit

Lundgrens Lägereld är ett portionssnus i normal-format med en nikotinhalt på 10 mg/g, motsvarande 8 mg per portion. Smaken är Traditionell. Varje dosa innehåller 22 portioner à 0,8 g (totalt 17,6 g). Produkten tillverkas av Fiedler & Lundgren.

Produkten säljs hos 11 butiker i jämförelsen. Priset per dosa varierar mellan 31,99 kr och 37,00 kr, med ett genomsnitt på 34,55 kr. Lägsta pris just nu är 31,99 kr hos Billigsnus (10-pack). Tillgängliga packstorlekar är 1-pack, 5-pack, 10-pack, 30-pack och 50-pack. Priset har ökat med ~250 % senaste 30 dagarna.

Lundgrens Lägereld hör till styrkenivån normal i Lundgrenss portionssnussortiment.

Vanliga frågor om Lundgrens Lägereld Vit

Hur många påsar finns det i en dosa Lundgrens Lägereld Vit?

En dosa Lundgrens Lägereld Vit innehåller 22 påsar à 0.8 g (totalt 17.6 g).

Vilken nikotinhalt har Lundgrens Lägereld Vit?

Lundgrens Lägereld Vit har en nikotinhalt på 10 mg/g, vilket motsvarar ungefär 8 mg nikotin per portion.

Vilket format har Lundgrens Lägereld Vit?

Lundgrens Lägereld Vit finns i normal-format.

Var kan jag jämföra priser på Lundgrens Lägereld Vit?

Snuspriser.se listar priser på Lundgrens Lägereld Vit hos 8 butiker. Priserna uppdateras dagligen.

Du kanske också gillar

Fler portionssnus från Lundgrens